Women

OH Leuven Women boekt ruime en deugddoende zege tegen Zulte Waregem

OH Leuven Women heeft zaterdagavond overtuigend de maat genomen van Zulte Waregem. Onze dames wilden zich herpakken na de nederlaag tegen Anderlecht en deden dat met verve: 4-0. Vooral invalster Hoekx liet zich opmerken met twee doelpunten.

Lafaix opent de score

Na de nederlaag tegen Anderlecht waren onze dames gebrand op eerherstel. Dat vertaalde zich meteen in een scherpe openingsfase. “We wilden absoluut een goed resultaat neerzetten na het verlies tegen Anderlecht”, vertelt coach Ster Habibzadeh. “Onze dames begonnen scherp en gaven Zulte Waregem nauwelijks ruimte om te voetballen.”

OH Leuven trok het spel naar zich toe, maar had aanvankelijk moeite om het overwicht in doelgevaar om te zetten. “We zetten enkele mooie aanvallen op, alleen was de laatste pass vaak te slordig.” Naarmate de eerste helft vorderde, ging het tempo de hoogte in. In minuut 36 volgde de verdiende beloning: Lafaix werd het straatje ingestuurd en werkte beheerst af. Met een 1-0-voorsprong trokken onze dames in de gietende regen naar de kleedkamers.

Hoekx valt in en scoort twee keer

Ook na de rust bleef het spelbeeld ongewijzigd. OH Leuven domineerde, gaf achterin weinig weg en ging op zoek naar een tweede treffer. “We hielden de deur achterin stevig op slot, hadden veel balbezit en creëerden steeds grotere kansen”, aldus Habibzadeh. Na een uur spelen volgde een driedubbele wissel. Hoekx, Nagy en Biesmans kwamen tussen de lijnen. Voor die laatste betekende het haar rentree na blessureleed. Zes minuten later wierp de ingreep al zijn vruchten af. Hoekx werd in de diepte aangespeeld, sneed naar binnen en verdubbelde de Leuvense voorsprong: 2-0.

Zulte Waregem probeerde te reageren, maar Seynhaeve voorkwam met een knappe reflex de aansluitingstreffer. “Dat was even schrikken, maar we verloren de controle niet. Met enkele snijdende passes van een sterk ingevallen Nagy leek de 3-0 dichterbij dan de 2-1.” Lafaix kreeg nog een uitstekende kans om de score verder uit te diepen, maar kon oog in oog met de bezoekende doelvrouw niet afwerken.

Een kwartier voor tijd viel de derde Leuvense treffer alsnog. Opnieuw was het Hoekx die naar binnen sneed en de bal beheerst in de hoek schoof. Met haar tweede doelpunt van de middag gooide de invalster de wedstrijd definitief in een beslissende plooi. Het slotakkoord was echter voor Bosteels. In de laatste minuut merkte ze dat de bezoekende doelvrouw iets te ver uit haar doel stond en verschalkte haar met een fraaie lob: 4-0. “Een goede wedstrijd van onze dames, met een meer dan verdiend eindresultaat”, besloot de tevreden Habibzadeh.

Met die overtuigende overwinning tankt OH Leuven Women vertrouwen voor de Champions League. Volgende week trekken onze dames naar het Zwitserse Genève, waar Servette FC wacht. “We zijn gebrand om ook daar een mooi resultaat neer te zetten”, blikt Habibzadeh vooruit.