Belangrijke driepunter tegen Dender na spannend slot
OH Leuven heeft zaterdagnamiddag een hele belangrijke zege geboekt in eigen huis tegen Dender. Invaller Sory Kaba schonk ons in het slot de 3-2-overwinning vanaf de stip.
Coach Felice Mazzu moest noodgedwongen twee wissels doorvoeren. Leysen viel uit tijdens de wedstrijd in Gent en Maziz liep tegen zijn vijfde gele kaart aan. Prévot en Maertens waren hun logische vervangers. Bij Dender wijzigde coach Milkon op één plek. Toshevski verving Jahanbakhsh.
Al na enkele minuten lieten we het eerste doelgevaar optekenen. Een afstandsschot van Lakomy ging net naast. Aan de overkant wist Dender zijn eerste mogelijkheid meteen af te werken. Nsimba kopte een voorzet van Toshevski terug en Kvet liet Prévot kansloos.
De Leuvense reactie kwam er snel. Schrijvers probeerde het, maar zijn schot ging over. Even later zette Schrijvers met een prima lange bal Verlinden op weg. Die bracht voor naar Teklab, maar de bal werd net voor zijn neus in hoekschop verwerkt. Die hoekschop leverde wel een doelpunt op. Maertens verlengde de hoekschop van Schrijvers en Ikwuemesi duwde de gelijkmaker binnen.
Leuvense druk wordt beloond
We tankten vertrouwen. Vlak voor het halfuur veroverden we hoog de bal. Verlinden haalde hard uit, zonder succes. In de herneming bracht Verlinden voor, Ikwuemesi kon koppen en we kregen een hoekschop. Opnieuw konden we dreigen op die hoekschop, maar deze keer zonder eindresultaat.
Een kleine tien minuten later zette Ikwuemesi zich goed door. Uithalen lukte niet, dus legde onze aanvaller opzij voor Gil. Zijn poging ging alweer in hoekschop. Dender kreeg die hoekschop niet goed weg. We vonden Verlinden aan de buitenkant. Hij bracht goed voor en Lakomy knikte de 2-1 heerlijk binnen. Dat was ook de tussenstand aan de rust.
Van de hemel naar de hel en terug naar de hemel
Het eerste gevaar in de tweede helft kwam van onze jongens. Een uithaal van Ikwuemesi belandde, u raadt het al, in hoekschop en opnieuw leverde deze gevaar op. Even later was Ikwuemesi daar alweer. Een goede dribbel kreeg geen vervolg.
Iets na het uur probeerde Lakomy het tevergeefs met een afstandsschot. Bezoekende Gallon kon redding brengen. Na 69 minuten kwam Vaesen erin voor Verlinden. In de slotfase gingen Ikwuemesi, Schrijvers, Maertens en Teklab ook naar de kant voor Verstraete, Kaba, Balikwisha en Opoku.
Er leek niets aan de hand tot we in minuut 88 achterin de bal verloren. Dender schakelde snel om, Nyakossi maakte een fout en de bal ging op de stip. Nsimba legde de elfmeter voorbij Prévot.
We rouwden niet en gingen vol op zoek naar de winnende treffer. Gil kreeg dé mogelijkheid. Gallon duwde zijn knal weg. Opoku nam het leer in de herneming op de slof, tegen de hand van Marijnissen. Na het bekijken van de beelden legde scheidsrechter Van Driessche de bal op de stip. Een klus voor Kaba: 3-2! In de slotseconde hield Gil nog de ultieme gelijkmaker van de lijn en zo trokken we de drie belangrijke punten alsnog over de streep.
Mazzu: “We zijn niet uit de gevarenzone”
“Het was lang geleden”, lachte Felice Mazzu, wanneer hij een vraag kreeg over Mazzu-time, “maar de zege was het belangrijkst. We hebben de tegengoals als het ware weggegeven en hebben onszelf zo in de problemen gebracht.”
“Maar we moeten elke match op deze manier blijven spelen en rekenen op wat geluk. We zijn niet uit de gevarenzone, maar we komen dichter bij de redding.”